creditea
Notebook se v posledních letech stal velkým konkurentem stolního počítače a téměř jej nahradil v domácnostech i kancelářích. Na internetovém trhu najdete obrovský výběr notebooků a pokud Vás některý zaujme, jeho nákup můžete financovat s pomoc&iacute...

Notebook na splátky s Online půjčkou Creditea

2021 M04 19

Notebook se v posledních letech stal velkým konkurentem stolního počítače a téměř jej nahradil v domácnostech i kancelářích. Na internetovém trhu najdete obrovský výběr notebooků a pokud Vás některý zaujme, jeho nákup můžete financovat s pomocí naší Online půjčky Creditea, kterou vyřídíte z pohodlí domova.

Výběr nového notebooku není snadný zejména proto, že na trhu existuje mnoho modelů, které se liší nejen cenou, ale také operačním systémem a dalšími funkcemi. Vybraný notebook by měl splňovat účel, pro který ho kupujete. Budete potřebovat jiný typ pro kancelářskou práci a jiný zase pro hraní her. Jednotlivé modely notebooků jednoduše porovnáte na internetu a vybraný notebook můžete okamžitě zakoupit s podporou naší Online půjčky Creditea. Nejste si jisti, na co se při nákupu zaměřit? Níže Vám rádi poradíme.

Na co se zaměřit při nákupu notebooku?

Primární úvaha při nákupu notebooku je, zda má počítač operační systém. Většina notebooků dnes přichází s předinstalovaným softwarem. Na trhu však najdete také modely bez operačního systému. Takové počítače jsou obecně levnější.

Musíte také věnovat pozornost parametrům. Komponenty, které notebook obsahuje, obvykle hodně napoví o schopnostech daného notebooku a jeho účelu. Základním prvkem každého počítače je procesor. V současné době je na trhu více než tucet variant procesorů různých generací s různým výkonem a účelem. Ty levnější mají obvykle dostatečný výkon k surfování na internetu a spouštění kancelářských aplikací. Vyšší generace procesorů se využívá pro herní notebooky, notebooky pro grafický design atd.

Operační paměť RAM je důležitá součást notebooku nebo jakéhokoliv stolního počítače a mimo jiné určuje jejich plynulý chod. Díky velké paměti počítač či notebook běží hladce, rychle se spouští a umožňuje práci více aplikací najednou (tzv. multitasking). Pro základní úkoly obvykle postačí RAM se 4 GB paměti, ale pokud chcete, aby Váš notebook běžel neustále bez problémů, měli byste zvolit počítač s 8 nebo 16 GB RAM.

Důležitým prvkem notebooku je také grafická karta, která určuje, zda bude zařízení schopné zobrazovat animace ve hrách plynule a zda zvládne profesionální a náročnější aplikace. Notebooky mají často integrovanou grafickou kartu, která je dostačující pro surfování na internetu, běh kancelářských aplikací, sledování filmů a hraní starších her. Na druhou stranu notebooky určené pro náročné hráče již mají výkonnější dedikované grafické karty.

Notebooky pro běžné používání na splátky

Notebook pro běžnou práci je univerzální zařízení, které obvykle nemá příliš vysoké parametry ani nejnovější komponenty. Tyto modely přenosných počítačů můžete snadno použít k surfování na internetu, sledování filmů a hraní nenáročných starších her. Takové notebooky mají obvykle velikost obrazovky 15-17 palců a jsou často vybaveny DVD mechanikou. Dražší modely notebooků pro domácnosti a běžné použití jsou také vybaveny dedikovanými grafickými kartami. Notebooky v této třídě mají obvykle dvoujádrový procesor, 4 GB RAM, 500 GB kapacitu pevného disku a všechny nejoblíbenější konektory.

Notebook pro běžné domácí používání si můžete s Online půjčkou Creditea pořídit například za 495 Kč se splatností 36 měsíců.

Kancelářský notebook na splátky

Notebooky řady Business se nejčastěji používají pro kancelářskou práci a umožní vám pohodlně provádět úkoly. Obvykle jsou lehčí a štíhlejší než modely určené primárně pro domácí použití. To usnadňuje jejich přenášení i v kufříku. Obchodní notebooky mají často obal vyrobený z odolných materiálů (např. hliník, uhlíková vlákna). Obrazovka takového počítače je navíc často pokryta antireflexní vrstvou, což usnadňuje práci venku a za zvýšeného osvětlení. Kancelářský notebook by měl mít také funkce zabezpečení, které chrání uživatelská data, například čtečku otisků prstů, mechanismy šifrování dat na disku a čipovou kartu. Při výběru takového notebooku věnujte pozornost tomu, zda je vybaven dokovací stanicí, která dává možnost připojení několika zařízení současně bez zamotávání kabelů.

Kancelářský notebook si můžete s Online půjčkou Creditea pořídit například za 1156 Kč měsíčně na 36 měsíců.

Herní notebook na splátky

Herní notebook musí být vysoce výkonný a musí mít silné komponenty, včetně alespoň čtyřjádrového nebo vícejádrového procesoru, dedikované grafické karty a velké operační paměti RAM (minimálně 8 GB). Důležitým ukazatelem je zde také velká kapacita pevného disku – minimálně 500 GB. Je také lepší zvolit notebook s novějším a rychlejším SSD, který je výkonnější než jeho starší předchůdce HDD. Velikost obrazovky takového notebooku by měla být alespoň 15 palců (čím více palců, tím větší herní komfort).

Herní notebook si můžete s Online půjčkou Creditea pořídit například za 1 651 Kč na 36 měsíců.

Reprezentativní příklad spotřebitelského úvěru ve výši 20 000 Kč na 12 měsíců: měsíční splátka 2 081 Kč, pevný úrok 4 967 Kč, poplatek za zpracování, administrativní činnost a flexibilní splácení 0 Kč, poplatek za vedení zákaznického účtu 0 Kč, celková dlužná částka 24 967 Kč, úroková sazba 42 % p. a., RPSN 51,96 %.

Minimální sazba 0,82 % p.m., 9,84 % p.a., RPSN 10,45 % - maximální sazba 5 % p.m., 60 % p.a., RPSN 81,02 %. Doba splácení úvěru je od 6 měsíců do 36 měsíců. Bez poplatků za zpracování, za vedení zákaznického účtu, s možností flexibilního splácení, odstoupení od smlouvy a splacení jednorázově kdykoliv.

Provident Financial s.r.o., Olbrachtova 9/2006, 140 00 Praha 4, IČO: 25621351, DIČ: CZ25621351, společnost zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 55523.