Lednice na splátky

Kolo-na-splatky

Když vám doslouží lednice a už se nedá opravit, dlouho bez nové nevydržíte. Pokud ovšem nemáte finance na nový model, moudřejší než čekání bude pořízení lednice na splátky. Jak na to?

Lednice je sice významný prvek celé kuchyně a je skvělé, když vám do ní designově zapadne, jakmile si potřebujete na spotřebič půjčit peníze, věnujte se při výběru především parametrům a funkcím, které jsou pro vás nezbytné (a také si odpovězte na otázku, co už je pro vás zbytečné a nevyužitelné). Čím méně se zadlužíte, tím lépe. Stále je ale potřeba pamatovat na dobrý poměr cena/výkon.

Feature-picture-kolo-na-splatky

Dívejte se na slevy a porovnávejte ceny

I šikovnou lednici kombinovanou s mrazákem můžete sehnat do 10 000 Kč. Nepůjde o chytrou ledničku, která by navíc byla obohacená o užitečné (ale ne nutně potřebné) funkce, obyčejnému uživateli ovšem stačit bude.

Při výběru si porovnávejte ceny lednic. Levněji vás vyjde starší model (který byl vyroben třeba před rokem nebo dvěma). Například lednici Beko CSA270M31WN kombinovanou s mrazákem, která průměrnému uživateli bude vyhovovat, pořídíte v květnu 2023 už od 6 781 Kč. V květnu 2020, kdy byl model uveden na trh, byste zaplatili minimálně 7 490 Kč. K propadu, který by vás nadmíru potěšil, došlo v květnu 2022, kdy se dala sehnat za 5 490 Kč (stála tedy o 2 000 Kč méně než při uvedení na trh). Ceny se mění a jsou poměrně nevyzpytatelné.

S koupí nové lednice nelze čekat, ale před samotným pořízením se podívejte, jestli nemá některý prodejce slevovou akci . Ta vám pomůže dost ušetřit.

S porovnáním vám pomůže například Heureka.cz a s jejich poměrem cena/výkon zase portál arecenze.cz.

Jak chytře vybrat ledničku?

Nákupy na splátky vám mohou rychle vytrhnout trn z paty. Díky online půjčce ihned můžete mít novou lednici v kuchyni klidně do druhého dne. Aby se z ní ale nestala noční můra, vybírejte obezřetně, abyste se zadlužili co nejméně. Při volbě se dívejte na následující vlastnosti.

Mrazák jako součást ledničky

Nemáte-li samostatný mrazák, volte mezi kombinovanými lednicemi, kde mrazicí část najdete. Mrazák pak může být buď nad chladicí částí (pak bývá menší, ale lépe přístupný), nebo pod ní (pak je do něj horší přístup, ale dá se snáz regulovat a mívá větší objem).

Objem a rozměry

Než začnete vybírat, promyslete, jak velká lednice pro vás bude vhodná. Změřte si, kolik na ni máte místa. Od parametrů se pak může odvíjet její objem, důležité je ale i to, kolik osob obývá vaši domácnost.

Tam, kde žijí maximálně dva lidé, stačí menší lednice s objemem okolo 150 l, co se mrazáku týče, je vhodný ten o objemu 70 l. Výška menší lednice se pohybuje od 140 do 170 cm.

Větší rodiny ocení větší lednici, a to o objemu kolem 225 l, ideální objem mrazáku je pak 90 litrů a více.

Energetická třída

Při výběru moderního elektrospotřebiče je třeba zaměřit se také na energetickou třídu, respektive energetický štítek. Díky němu se dozvíte, jak lednice je nebo není úsporná (bere v úvahu ideální podmínky – teplotu okolí 20 °C a zaplnění lednice na 70 %). Ty nejúspornější modely bývají poměrně drahé, ale ty úplně nehospodárné také nechcete. Proto vždy poměřujte více modelů.

Například lednice z energetické třídy A spotřebuje za rok energii (při ceně 4,8 Kč za 1 kWh) zhruba za 770 Kč. Lednice ze třídy B pak 1 050 Kč, lednice ze třídy C skoro 1 320 Kč a lednice ve třídě D pak necelých 1 470 Kč – to je oproti třídě A jednou tolik!

Další funkce

A nakonec jsou tu dodatečné funkce. Ty dokážou život s ledničkou pěkně zpříjemnit a zefektivnit její provoz, ale zároveň je to právě ta oblast, v níž se dá při výběru spotřebiče dost ušetřit (stejně jako je tomu například u pračky na splátky).

  • Minibar – v minibaru můžete skladovat nejen nápoje, ale i oblíbené potraviny, které z lednice často uzobáváte. Přístup do něj nevyžaduje otevírání lednice, čímž dochází k úspoře energie, kterou by lednice potřebovala na to, aby vyrovnala teplotu, jakmile se do ní dostane teplejší vzduch z místnosti. Pokud si berete lednici na splátky, tuto vychytávku klidně můžete oželet. Stačí více myslet na to, aby spotřebič nezůstával dlouho otevřený.
  • NoFrost – v ledničce s touto funkcí nehrozí tvorba námrazy. Jídlo vydrží déle čerstvé a dochází i k úspoře energie. Skvěle vám ale bude případně sloužit i lednice bez této funkce.
  • SuperCool – lednice s touto funkcí se hodí pro velké rodiny a jejich velké nákupy. Když totiž do lednice uložíte spoustu věcí naráz, lednice se musí vypořádat s jejich teplotou. Funkce SuperCool celý proces stabilizace teploty usnadňuje, aby potraviny zůstaly co nejdéle v co nejlepším stavu.
  • SuperFrost – perfektní vynález, za který ovšem zbytečně nepřiplácejte, když se kvůli ledničce zadlužujete. Rychlé mrazení a následné automatické přepnutí do normálního provozu je šetrnější k potravinám a zanechává v nich větší množství vitamínů.
  • DoorCooling, TwinCooling nebo MultiAirFlow – díky těmto funkcím chladí lednička všude stejně, takže potravinám nehrozí změny teplot nebo vlhkosti. Opět jde o něco, bez čeho se obejdete.
  • Smart ovládání – moderní lednice můžete ovládat telefonem nebo tabletem a můžete je připojit k ostatním spotřebičům do sítě chytré domácnosti. Při nákupech na splátky ale v této kategorii nepátrejte. Šlo by o zbytečně velké zadlužování.

Stále mějte na paměti, že když se musíte zadlužit, měli byste si půjčit co nejméně peněz. Proto si při pořizování lednice na splátky vybírejte mezi jednoduššími modely.

Kolo-na-splatky

Ať už je váš nákupní plán jakýkoliv, pomůžeme vám jej zrealizovat díky Online půjčce Creditea. Vyplňte online žádost ještě dnes a hurá na nákupy!

Výši splátek a úroků obvykle poskytované půjčky najdete dole na stránce.

Kontakt na zákaznický servis

Kdy nás zastihnete

Pondělí až pátek 8:00-17:00