Kolo na splátky

Kolo-na-splatky

Jízdou na kole děláte něco pro svou kondičku, pomáháte mysli zrelaxovat a přepravujete se ekologicky, ať už na nákup, nebo do práce. Pokud si bez pravidelných jízd svůj život nedokážete představit, ale potřebujete nový model a nemáte na něj finance, zkuste si tentokrát pořídit kolo na splátky.

Feature-picture-kolo-na-splatky

Kdy má kolo na splátky zelenou?

Pro jednoho je kolo zbytečnost, pro jiného potřeba na každý den. Ideální je pořídit si nové za vlastní úspory, někdy to ale prostě nejde. Na kolo si půjčte, pokud:

  • ho používáte jako dopravní prostředek (do práce, na nákupy apod.),
  • je jízda na něm váš jediný koníček a za jiné hobby už do takové míry neutrácíte (podobně jako je tomu třeba u televize na splátky),
  • si dokážete vybrat kolo, které pro vás nebude zbytečně drahé.

Na starém kole už se jezdit nedá, ale víte, že na nové ještě dlouho neušetříte? Zkuste tentokrát nákupy na splátky.

Na starém kole už se jezdit nedá, ale víte, že na nové ještě dlouho neušetříte? Zkuste tentokrát nákupy na splátky .

Jak vybrat kolo na splátky?

Není kolo jako kolo. Zatímco váš soused by nesedl na nic, co nemá odpruženou přední i zadní část a co není vyrobené z těch nejlehčích materiálů, protože je to sportovec do morku kostí, vy na kole jezdíte jen do práce, na nákup nebo za kamarády do vedlejšího města? Pak nepochybně nepotřebujete tak drahý model, na jakém jezdí on. Vždy tedy promyslete, bez čeho se opravdu neobejdete.

  • Jestliže vám kolo bude sloužit jen na přepravu a nebudete ho jakkoli přenášet (například v domě bez výtahu), nemusí vám vadit, že bude těžší. Tím pádem bude levnější (protože bude vyrobeno z levnějších materiálů).
  • Zaměřte se na výbavu. Jsou prvky, které mít musíte (například vyhovující počet převodů, světla a odrazky), i ty, které mít můžete, ale povinné nejsou (zvonek, tachometr, blatníky, košík, nosič nebo cyklistickou přilbu – tu však vřele doporučujeme, dá se pořídit levně).
  • Vyberte si kolo, které vám bude vyhovovat svou podstatou. Pro někoho to může být horské kolo, aby si mohl zajezdit v lese, pro jiného městské kolo. Ženy zase mohou vyhlížet spíše dámské kolo, které bude přívětivěji konstruované. Pro starší osoby může být ternem elektrokolo. Poraďte se s prodejcem a zjistěte, co je pro vás to pravé.

Vyhlédněte si slevu nebo kolo v bazaru

Ve slevách (pokud jsou opravdové) se dá dost ušetřit na všem, a to včetně kol. Ty jsou zpravidla levnější, když nejde o úplně nový model a když je po sezóně nebo je předsezónní výprodej (tedy zhruba podzim/zima a březen/duben). Pak se vyplatí vzít si online půjčku ihned.

Například obyčejné pánské horské kolo Leader Fox MCX z roku 2022 se dá v květnu 2023 sehnat za 5 499 Kč. V roce 2022, kdy bylo uvedeno na trh, stálo i 11 200 Kč (červen) a jeho cena citelně klesla před Vánocemi 2022, na 6 899 Kč. Výběr staršího modelu tedy vždy povede k úspoře. Pak má pořízení horského kola na splátky zelenou. Vývoj cen kol si můžete jednoduše najít třeba na portále Heureka.

Další možností je pořízení kola v bazaru, to má ovšem svá specifika. Abyste si například nepořídili kradené kolo, na kterém se obohatil kolemjdoucí nenechavec, kromě samotného kola chtějte vidět i paragon s výrobním číslem rámu, které by ideálně mělo být evidováno v Centrálním registru jízdních kol. Pravdou je, že v bazaru můžete sehnat spolehlivé kolo velice levně jen proto, že už někoho omrzelo.

Zaostřeno na elektrokola

Zcela kriticky si řekněte, co skutečně potřebujete a co už je pro vás zbytečné. Obyčejné kolo se dá sehnat už zhruba za 5 000 Kč. Náročnější výběr, který pořádné zhodnocení vyžaduje, se odehraje spíše v případě elektrokol.

U nich je tím nejdůležitějším parametrem především dojezd v kilometrech. Jakmile vám totiž na elektrokole dojde baterie, budete se trápit – kolo je totiž samo o sobě dost těžké.

Pro běžné dojíždění do práce, na nákupy nebo úřad úplně stačí elektrokolo s dojezdem 65 km, které pořídíte i za 20 500 Kč. Oproti tomu elektrokolo pro fajnšmekry, kteří jezdí daleko nebo po horách, může mít dojezd i 170 km, ale stojí 55 000 Kč. A pozor, dojezd je vždy orientační a závisí na podmínkách, v nichž jezdíte.

Kolo-na-splatky

Ať už je váš nákupní plán jakýkoliv, pomůžeme vám jej zrealizovat díky Online půjčce Creditea. Vyplňte online žádost ještě dnes a hurá na nákupy!

Výši splátek a úroků obvykle poskytované půjčky najdete dole na stránce.

Kontakt na zákaznický servis

Kdy nás zastihnete

Pondělí až pátek 8:00-17:00